OMP w Kolarstwie Górskim – Muczne 2017

W ostatni weekend wakacji Muczne zaprasza na cykl imprez rekreacyjno-kulturalnych. Festiwal Doliny Sanu, Otwarte Mistrzostwa Polski w kolarstwie Górskim oraz projekt Wilczy Szlak to ramowy program wydarzeń w dniach 25-26 sierpień 2107.

Dlaczego warto tam być?

Muczne to dawna baza PRL-owskich dygnitarzy, osada ukryta przed społecznością w Bieszczadzkich lasach. Obecnie funkcjonuje tam kilka podmiotów agroturystycznych oraz Centrum Promocji Leśnictwa z pokazową zagrodą Żubra oraz bazą hotelowo-gastronomiczną. Lasy Państwowe poprzez swoją jednostkę Nadleśnictwo Stuposiany wykonały w tym urokliwym miejscu szereg inwestycji o charakterze rekreacyjno-turystycznym. Znajdziemy tam kilometry oznakowanych ścieżek do uprawiania kolarstwa górskiego, narciarstwa biegowego, nordic walking czy zwykłych rodzinnych spacerów a to wszystko w dzikiej bieszczadzkiej krainie fauny i flory.

W Mucznem przez cały rok odbywają się różnorodne imprezy, na które licznie przybywają miłośnicy gór. Tym razem czas na weekend pełen wrażeń! Każdy kto dotrze tam w tym czasie znajdzie coś dla siebie. Będą zabawy i konkursy dla najmłodszych, rywalizacja dla kolarzy amatorów oraz występy znanych i lubianych zespołów muzycznych. Niewątpliwą atrakcją będzie również Park Gwiezdnego Nieba „Bieszczady”, który pozwoli Nam podziwiać gwiazdy i inne ciała niebieskie na bieszczadzkim niebie, jednym z najmniej zaśmieconym sztucznym światłem w Europie.

Mapa trasy Otwartych Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim 26.08.2017

Wykres wysokości

REGULAMIN

 

Podobne wpisy