„Zdrowe i uśmiechnięte dzieci – Najważniejsze!!!”

Orlik – program rządowo-samorządowy, mający na celu wybudowanie boisk w każdej gminie do 2012 roku.

Hasło przewodnie programu: Zdrowe i uśmiechnięte dzieci – Najważniejsze!!!

Co prawda termin realizacji naszego „Orlika” przypadł na rok 2016/17 i nie do końca jasny jest statut tego miejsca, bo w oficjalnych materiałach promocyjnych znajdujemy nazewnictwo „boisko ze sztuczną nawierzchnią” to jednak dumnie możemy powiedzieć, iż go mamy.  Obiekt z dnia na dzień jest ładniejszy. Końcem wakacji została wzmocniona jego ochrona poprzez wymianę i przedłużenie ogrodzenia. Inwestor zadbał, by na boisko nie przedostawały się osoby niepożądane.  Zachodzi jednak pytanie przed kim tak mocno trzeba się grodzić? Przed wandalami? Na pewno tak. Biorąc pod uwagę jednak fakt, że boisko znajduje się na terenie już ogrodzonym i monitorowanym a dawno już skończyły się nocne rodaków posiedzenia na trybunach pod drzewem to dlaczego zdecydowano się na dodatkowe ogrodzenie wewnątrz terenu szkoły? Czy dzieci podczas zajęć lekcyjnych i tuż po nich wyrządzały tak straszną krzywdę temu obiektowi by skazać je na kolejne ogrodzenie? A może to nowe przeznaczenie starego boiska wielofunkcyjnego stwarza zagrożenie dla dzieci? Trudno powiedzieć ale raczej mało zachęcająco pod względem rozwoju kultury fizycznej prezentuje się taka forteca.

Na chwilę obecną sytuacja wygląda tak, iż po szkole oraz podczas dni wolnych od zajęć, rodzice z dziećmi lub też same dzieciaki decydują się przedostać na obiekt wykorzystując słynną metodę „na Lecha”. Symbol dążenia o wolność – skok przez ogrodzenie.

Drodzy rodzice i dzieci! Nie czyńcie tego!!! To niebezpieczne i dodatkowo mało komfortowe.

W odpowiedzi na pytanie o dostęp do boiska, Urząd Miasta wysyła taki oto sygnał.

Boisko jest dla mieszkańców, korzystanie z niego jest legalne i bezpłatne. Trzeba tylko podejść do recepcji Hali Sportowej i poprosić o otwarcie furtki. Należy również zapewnić dzieciom przebywającym w tym czasie na obiekcie opiekę ze strony osoby dorosłej.  No cóż, takie rozwiązanie ze względu na dbałość o obiekt i bezpieczeństwo jest zrozumiałe i akceptowalne. Dziwi natomiast fakt ogrodzeniowej nadgorliwości.

Na stronie Hali znajdziemy również usługę, polegającą na najmie wspomnianego boiska. Grupy zorganizowane mogą zarezerwować sobie termin i korzystać z dobrodziejstwa wraz z niezbędną infrastrukturą znajdująca się na obiekcie Hali Sportowej (szatnie, natryski).

W całej tej sytuacji brakuje jednego. INFORMACJI.  Na próżno szukać tablicy z regulaminem, który skierowałby Nas na recepcję w celu skorzystania z obiektu. Na stronach internetowych Hali Sportowej brakuje informacji, iż można korzystać z boiska po lekcjach oraz w weekendy bezpłatnie, spełniając w/w warunki.

Czy da się pogodzić wykorzystanie obiektu przez szkołę, szkółki piłkarskie, dzieci i rodziców oraz grupy zorganizowane? Czas pokaże. Najważniejsza jest dobra wola każdej ze stron, pamiętajmy,  idea takich inwestycji mieści się w tym cytacie Zdrowe i uśmiechnięte dzieci – Najważniejsze!!!

 

 

Podobne wpisy