Deszcz oszczędził ale zimno nie odpuści..

Ostatnie doniesienia medialne o fatalnym w skutkach załamaniu pogody obejmującym również Podkarpacie niestety sprawdziło się. W Małopolsce i na Śląsku rzeki bardzo szybko przybierają a deszcz nie przestaje padać. Kolejne prognozy nie dają szans na poprawę sytuacji.

Nasze województwo, szczególnie region, w którym mieszkamy największe opady ma już za sobą. Z prognoz wynika, iż piątek upłynie nam pod znakiem mgieł i „mżawki”. W sobotę spodziewać możemy się większych opadów ale niezagrażających obecnej sytuacji hydrologicznej. Po czwartkowych opadach stan rzeki Strwiąż utrzymuje się w normie i nie zagraża mieszkańcom. Podwyższone stany górskich potoków i rzek w Bieszczadach również nie przynoszą zagrożenia.

Sytuacja inaczej się ma jeżeli chodzi o temperaturę. Najbliższe dni przyniosą chłód potęgowany przez lekki wiatr kierunków północnych. Odczuwalna temperatura powietrza w piątek i sobotę utrzymywać będzie się na poziomie poniżej 10 stopni celsjusza. W niedzielę spodziewać możemy się delikatnego ocieplenia i umiarkowanych opadów deszczu.

Źródło: http://ustrzyki-dolne.infometeo.pl/

Podobne wpisy